Netransparentné OVB Poprad

Autor: Martin Mucha | 18.11.2013 o 15:17 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  392x

Ako študent, ktorý potrebuje stále peniaze som sa rozhodol hľadať si brigádu. Vyskúšal som už rôzne druhy prác od stavieb, sezónnych zberov plodov až po MLM.

Na internete som si našiel inzerát v ktorom písali, že hľadajú komunikatívnych ľudí, flexibilných, pracovitých bez skončenia vysokej školy. Čo bolo ešte zaujímavejšie bol popis práce ako manažér obchodného týmu a samozrejme ponúkaný plat. Tak som si povedal prečo nie, zavolal som a bol som pozvaný na pohovor.

 

Pohovor sa konal v Popradskom Naftoprojekte. Vošiel som do kancelárie kde bolo dokopy dvanásť prevažne mladých ľudí. Sadol som si za stôl a dvaja páni v červených košeliach si sadli oproti mne. Začali sa ma pýtať veci kto som, odkiaľ, či som študent alebo nie a mal som vymenovať svoje kladné a záporné vlastnosti. Po skončení týchto otázok som bol prijatý. Na to by nebolo nič zlé len to, že som "netušil" o akú prácu ide.

 

Tak som sa začal pýtať ja. Aká je náplň mojej práce. Odpoveď bola taká akú som si prečítal v inzeráte. Potom som sa opýtal čím sa zaoberá firma. Ponúknutá mi bola táto "historka", citujem: "Predstavte si, že obyčajný človek si chce vybaviť hypotéku. Ide do banky, a tam sa môže stať, že riaditeľ napríklad AquaCity dostane výhodnejšiu ponuku ako takýto bežný občan?" Odpovedal som, že sa to môže stať. "A naša firma sa stará o to aby takéto výhodnejšie ponuky sa dostali aj k bežným ľudom." Na to som sa opýtal, že potom to ten obyčajný človek-klient musí zaplatiť za takéto poradenstvo. Odpoveď bola jednoznačná, že klient to má zadarmo. To my nešlo do hlavy, a potom z čoho sú tý chlapci zaplatený? Odpoveď na túto otázku ma zarazila. Ževraj z obratov na trhu firma získava zisk. Z akých obratov? Čiže keď si niekto kúpi vo Zvolene teraz jogurt v Kauflande vymení peniaze za tovar , to je obrat na trhu, že? A vy ste z toho zaplatený? Odpoveď zase bola jednoznačná, "áno, presne takto to funguje."

 

Ďalšou podmienkou bolo, že musím ísť na školenie kde mi to bude všetko vysvetlené ako to všetko funguje. Keď, že som pragmatik opýtal som sa či mi nemôžu to teraz bližšie vysvetliť. Odpoveď bolo jednoznačné NIE. Ďalšie moje otázky boli zodpovedané len tým spôsobom, že musím ísť na školenie tam sa všetko dozviem.

 

Firma mi bola prezentovaná ako nezávislá spoločnosť Martin Konfal s.r.o. Na mojú otázku prečo všade po kancelárií majú obrazy a materiály OVB som po dlhých, nejasných vetách a výhovorkách dostal odpoveď, že ich OVB zastrešuje ale sú aj tak nezávislý. S týmito slovami som sa rozlúčil a šiel som po svojom.

 

Tento článok je o tom aby ste si ľudia dávali pozor na firmu Martin Konfal s.r.o. a tohto finančného poradcu pod registračným číslom: 141829. Je to absolútne netransparentná firma.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Plavčan nedal Kiskovi na výber. Oznámil mu, kedy končí

Minister školstva za SNS chce skončiť vo funkcii až k 31. augustu. Premiér Fico naťahovanie času nekomentoval.

KOMENTÁRE

Macron chystá veľký trik

Koniec východoeurópskych zamestnancov je Macronov cukrík voličom.

KOMENTÁRE

Pavol sa oženil s Vladimírom. Obrúčku nosia s trémou

Jemma si brala svoju priateľku a Pavol priateľa.


Už ste čítali?